ЯК ДОГЛЯДАТИ ЗА ВЗУТТЯМ З НАТУРАЛЬНОЇ ШКІРИ

Практична, надійна і завжди актуальна взуття з натуральної шкіри – це річ, яка ідеально підходить для будь-якого часу року. Але навіть самі добротні шкіряні моделі бездоганної якості при неправильному і необережному догляді можуть прийти в непридатність всього за один сезон. Регулярне чищення і дбайливе висушування здатні зберегти еластичність, м'якість виробів і максимально продовжити термін експлуатації.
П'ять головних правил догляду за взуттям з натуральної шкіри
Правильне поводження з шкіряним взуттям буквально творить чудеса і дозволяє зберегти її первісний зовнішній вигляд максимально довго. Складно уявити, у що перетворяться Ваші новенькі чобітки або черевики, якщо їх не чистити – особливо в умовах несприятливої дощової погоди або сльоти. Якщо Ви не хочете, щоб Ваше взуття швидко зіпсувалася, зверніть увагу на п'ять ключових «як», які допоможуть швидко і легко розібратися:
-
Як чистити?
Щоб чоботи або ботильйони не втрачали свій колір і форму, не відкладайте цю просту процедуру на ранок. Як правило, багато воліють змити бруд з черевиків ввечері, а змастити кремом – наступного дня перед виходом на роботу. Після миття шкіряне взуття необхідно просушити і відразу ж обробити спеціальним вологовідштовхуючим засобом або гуталіном.
-
Як не слід мити?
Тривалий контакт з гарячою водою може негативно вплинути на зовнішнє стан Вашої взуття з натуральної шкіри. Сильні забруднення швидко видаліть з допомогою теплого потоку води, після чого протріть поверхню за допомогою м'якого шматочка фланелі.
-
Як сушити?
Залишаючи взуття для просушування біля газової плити, на батареї або навпаки тепловентилятора, Ви ризикуєте тим, що взуттєвої клей розшарується з-за сильного пересихання. Ідеальна температура для сушіння шкіряних черевиків або чобітків – кімнатна. Щоб виріб не втратило форму, витягніть устілку, а всередину помістіть зім'ятий папір або газету.
-
Яким кремом натирати?
Всі вироби, виконані з натуральної шкіри, потребують регулярної обробки спеціальним кремом, який можна придбати в тому ж місці, де Ви купували саме взуття. В якості альтернативи підійдуть будь-які рослинні олії, гліцерин або вазелін. Такий захист, нанесена тонким шаром, продовжить термін служби Вашої улюбленої пари, яка не підведе в самий невідповідний момент.
-
Як правильно змащувати?
Перед нанесением бесцветного или цветного крема, можно предварительно обработать поверхность с помощью жира норки, который, впитавшись, обеспечит идеальную защиту от промокания и не позволит материалу разлагаться. Наносить крем следует мягкими круговыми движениями, не забывая о боковых рантах, верхней части подошвы, мыске и язычке. После смазки отполируйте подсохшую обувь щеткой из конского волоса и лоскутом бархатной ткани.
Секрет успешного и эффективного ухода за кожаной обувью заключается не только в правильном подборе кремов и восков, придающих блеск и свежесть. Чрезмерное использование различных кремов и гуталина может привести к тому, что на поверхности изделия появятся жировые пятна, избавится от которых чрезвычайно сложно и долго. Поэтому в перерывах между чистками не забывайте мыть туфли или ботинки мыльным раствором от отработанного чистящего средства и соляных разводов, которые остаются в порах. Чтобы продлить срок службы на максимально долгий период, достаточно уделять всего пять минут на простую процедуру чистки. Для ухода за обувью из натуральной кожи вибирайте вологовідштовхувальні аерозолі та спеціальні крему, засновані на гуталін, які добре пропускають повітря і гарантують надійний захист від зовнішніх впливів.